Mi kell az egészséghez?
Mi kell az egészséghez?
Megfelelő emésztés
Ahhoz, hogy az elfogyasztott táplálékból minél több építő anyag és energia hasznosuljon, és az emésztés első fázisa biztosított legyen, enzimekre van szükségünk, melyek olyan nélkülözhetetlen vegyületek, amelyek fehérjéket, szénhidrátokat, rostokat és zsírokat bontanak le.
A bélflóra egészsége
A bélflóra összetétele minden embernél különböző, kb. 80 százalékban találhatóak csak azonos törzsek, ezek lactobacillusok és bifidobaktériumok. Ha ezek egyensúlyban vannak, akkor jól működik a szervezet, de ha ez az összetétel felborul. különböző problémákkal kell szembenéznünk. Bőrkiütések, autoimmun betegségek és számos további gond forrása lehet, ha nem megfelelő állapotban tartjuk a bélflóránkat.
Rostokban gazdag táplálkozás
A bélflóra tökéletes állapotához megfelelő víztartalmat kell biztosítani, ehhez pedig elengedhetetlenek a rostok, amelyek a jó baktériumok tápanyagául és lakhelyéül is szolgálnak. Ha megfelelő mennyiségű rostot fogyasztunk, az gátolja a cukrok gyors felszívódását, amelytől elszaporodhat például a candida baktérium, amely puffadáshoz, gázosodáshoz, görcsökhöz vezethet.
Esszenciális katalizátorok
Az emésztés folyamata során szervezetünk törekszik rá, hogy minden olyan anyaghoz hozzájusson, amely a működéséhez szükséges. Ilyenek az ásványi anyagok, azaz a mikro-, makro- és nyomelemek, a vitaminok, esszenciális zsírsavak és aminosavak. Utóbbi kettő pótlása könnyebb, de nagyon sok ásványi anyag van, amelyet naponta kell pótolnunk: vas, réz, cink, króm, jód, szelén, molibdén, mangán, kálium, magnézium, foszfor. Ha tehát hiány áll fenn, akkor valamelyik ezek közül nem, vagy nem megfelelően fog lezajlani, amely egészségügyi problémák megjelenéséhez vezethet.