
Fogimplantátum
1 perces olvasási idő
Milyen anyagból készül a fogimplantátum? Milyen tényezők befolyásolhatják a fogimplantátum behelyezését? Kérdések és válaszok a fogimplantátumról.
Milyen anyagból készül a fogimplantátum?
A foggyökér mesterséges pótlása fogimplantációval valósulhat meg, ami titániumból készül, amely tökéletesen illeszkedik – majd idővel beépül - a csontszövetbe.
Kinek ültethető be fogimplantátum?
Fogimplantátumot kortól és nemtől függetlenül be lehet ültetni azoknak, akiknek teljesen kifejlett állkapcsuk, és megfelelő mennyiségű csontszövetük van. A legtöbb – egészséges szájhigiéniával rendelkező – ember alkalmas a fogászati implantációra.
Milyen tényezők befolyásolhatják a fogimplantátum behelyezését?
Az alábbi, befolyásoló körülmények akadályozhatják a fogimplantátum beágyazódásának a folyamatát:
- Életmódbeli tényezők (pl. dohányzás, mértéktelen alkoholfogyasztás)
- Fogínysorvadás
- Legyengült immunrendszer (pl. szteroidok alkalmazása, sugárkezelés)
- Betegségek (pl. cukorbetegség, autoimmun betegség)
- Fogcsikorgatás
Honnan tudhatom, hogy megfelelő mennyiségű csontszövettel rendelkezem?
A csont sűrűségét és mennyiségét röntgen felvételekkel és CT felvétellel tudjuk felmérni. Amennyiben nincs elegendő csontszövetünk, csontpótlásra vagy arcüregemelésre lehet szükség annak érdekében, hogy megfelelően rögzüljön a fogimplantátum.
Útmutató
- A fogimplantáció titániumból készül, biokompatibilis, ami idővel tökéletesen beépül a csontszövetbe.
- Bizonyos életmódbeli tényezők (pl. dohányzás) és betegségek (pl. cukorbetegség) befolyásolhajták az implantátum beépülését.
- CT vizsgálat és röntgenfelvétel elkészítése szükséges ahhoz, hogy az implantátum beépítéséhez szükséges csont sűrűségét és mennyiségét ellenőrizni tudják.
- Amennyiben nincs elegendő csontszövetünk, csontpótlásra vagy arcüregemelésre lehet szükség annak érdekében, hogy megfelelően rögzüljön a fogimplantátum.
Szerző:
doktorGO egészség okosan

Bővebben

Hasznos lehet

Fogfehérítés: Módszerek és egyszerű trükkök
A hófehér, csillogó mosoly eléréséhez próbálkozhatunk otthoni módszerekkel, de fogorvosi segítséget is igénybe vehetünk. A következőkben sorra vesszük a fogfehérítés módszereit, felhívjuk a figyelmet...

Miért segít a rendszeres testmozgás a diabétesz kezelésénél?
A rendszeres testmozgás jótékony hatásai már senki számára nem ismeretlenek, mégis, olykor hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy az egészséges életmód, azaz a változatos, kiegyensúlyozott táplálkozás...

Mikor és hogyan nyújtsunk?
Ha nem nyújtunk edzés előtt, akkor könnyebben lesérülünk. Ha nem megfelelően nyújtunk, akkor nem érjük el a kívánt hatást. Ismerősek ezek a mondatok? Valóban így vannak? Összeszedtük a leggyakoribb...

Hogyan védhetjük ki az ülőmunka káros hatásait?
A Kolumbiai Egyetem kutatói szerint a félóránként beiktatott öt perces séták (de már a felállások is) ellensúlyozhatják az ülőmunka egészségügyi kockázatait.