Hogyan kezdjünk el mozogni?

Hogyan kezdjünk el mozogni?

Hogyan kezdjünk el mozogni?

1 perces olvasási idő
Megjelent: 2023.01.02.
Szerző: doktorGO egészség okosan
Az újév beköszöntével egyre többen térnek vissza a sportoláshoz. Mire figyeljünk ilyenkor?

Ha az utóbbi időben kevésbé voltunk aktívak, akkor fontos, hogy figyeljünk az alábbiakra:

Győződj meg róla, hogy készen állsz a sportolásra

Ha az utóbbi időben sportolás szempontjából inaktív voltál, akkor érdemes elmenned egy – egészségügyi, kardiológiai - állapotfelmérésre még akkor is, ha egészségesnek érzed magad.

Teszteld magad

Elképzelhető, hogy már egészen jól edzett voltál akkor, amikor abbahagytad a sportolást, ám fontos észben tartanod, hogy ha az utóbbi időben nem mozogtál, akkor ez az edzettségi szint feltehetően alábbhagyott, ezért nem kezdheted ott, ahol abbahagytad. Teszteld magad, és (ha a fizikai állapotod ezt lehetővé teszi) fokozatosan térj vissza a régi terheléshez.

Tűzz ki egy reális célt magad elé

Könnyebb valahova eljutnod, ha tudod, hogy merre tartasz. Szeretnél lefutni egy maratont? Le szeretnél fogyni? Vagy egészségmegőrzés a célod? Mindegy, hogy milyen célt tűzöl ki magad elé, a lényeg, hogy nyomon tudd követni a fejlődést, hiszen ezzel könnyebben fenn tudod tartani a motivációdat.

Tervezd meg

Bármi is legyen a célod, egy jó edzésterv segítség lehet abban, hogy biztonságosan eljuss oda. Érdemes felkeresned egy edzőt, aki segít Neked a megfelelő edzésterv kialakításában.

Figyelj a tested jelzéseire

Ha sportolás közben szédülsz, nem kapsz levegőt vagy rosszul érzed magad, hagyd abba a sportolást és járj utána a probléma okának.

Pihenj eleget

Természetes, hogy ha most kezdted újra a sportolást, akkor megállíthatatlannak érzed magad, de érdemes figyelned arra, hogy elegendő pihenőidőt adj magadnak egy-egy intenzívebb edzés után.

Tedd napi rutinná

Ha valami a szokásunkká válik, azt nehezebb elhagyni, mint egy rendszertelen tevékenységet, így érdemes beillesztened a mozgást a napi rutinodba, ha hosszú távon szeretnéd fenntartani a motivációdat.

doktorGO Szerző: doktorGO egészség okosan Megjelenés dátuma: 2023.01.02.
Kérjük, értékeld a cikket!
Hasznos lehet
Mit jelent az öngondoskodás?
Az öngondoskodás sokak szerint felesleges, vagy csak megfeledkeznek róla. Valójában a szerepük kulcsfontosságú, hiszen ezek a tevékenységek nagyon fontosak a testi és lelki egészség megóvása...
10 otthoni módszer a korpa ellen
A korpát, vagyis a viszkető, fehér darabokat a fejbőrön mindenki ismeri, sokszor okozhat kellemetlenséget. A világ lakosságának közel 50%-a életében legalább egyszer megtapasztalja.
Valóban frissebb a holnap az új Myrkl étrend-kiegészítővel? Kipróbáltuk!
Semmiképp sem szeretnénk az alkoholfogyasztást népszerűsíteni, mindössze egy hétvégi vacsora közbeni könnyed koccintás tapasztalatait osztjuk meg cikkünkben egy szubjektív beszámoló formájában.
Mit tehetünk memóriaromlás esetén?
Meg lehet-e előzni a memóriaromlást? Mi okozhatja ezt az állapotot? Hogyan könnyítsük meg a mindennapjainkat memóriazavar esetén? Összeszedtük a legfontosabb kérdéseket és válaszokat a...