Valóban egészséges szokás, amit követsz?

Valóban egészséges szokás, amit követsz?

Valóban egészséges szokás, amit követsz?

1 perces olvasási idő
Megjelent: 2023.01.01.
Szerző: doktorGO egészség okosan
Számos lehetőség áll rendelkezésünkre akkor, amikor egészségesen próbálunk élni, de nem minden egészségesnek hitt szokás bizonyul valóban annak. Összeszedtük azokat a szokásokat, amelyeket korántsem biztos, hogy jó, ha követsz.

Light üdítők fogyasztása

Az egyszerű szénhidrátok mérséklése alapvetően jó ötlet, azonban a mesterséges édesítőszerekkel való helyettesítés nem feltétlen. Egyes tanulmányok szerint, akik light üdítőket fogyasztanak, általában magasabb kalóriatartalmú ételeket esznek, mint a többiek, így magasabb lesz többek között a testtömegindexük (BMI) is.

Tipp: Válassz inkább szénsavmentes ásványvizet folyadékpótlásra. Ha szeretnéd, dobd fel az ízét pár szem málnával, uborkával, mentával vagy citrommal.

Hétvégi „alváspótlás”

Sokan a hétköznapok alváshiányát egy kiadós hétvégi alvással próbálják pótolni, azonban fontos tudni, hogy hiába érjük utol magunkat alvásmennyiségben, szervezetünk valódi óráját inkább megzavarhatja a túlzott mértékű hétvégi alvás, mintsem segíti.

Tipp: Próbáljunk visszaállni egy napi ritmusra alvásmennyiséget (7-9 óra) illetően. A legjobb, ha korábban fekszünk le és lehetőleg ugyanabban az időben kelünk fel.  

Rendszeres vörösbor fogyasztás

Sokan úgy gondolják, hogy a rendszeres vörösbor fogyasztás - a benne lévő polifenolok miatt - jót tesz a szívnek, valójában azonban egyetlen tanulmány sem támasztja alá határozottan ezt az egészségügyi előnyét, ezért nincs okod elkezdeni vörösbort inni, ha eddig nem tetted.

SzénhidrátSTOP

A szénhidrátok drasztikus lecsökkentése igen népszerű, ám korántsem jó ötlet, ugyanis a szénhidrátok alapvetően energiát szolgáltatnak szervezetünknek, így annak elégtelen bevitele hosszú távon egészségügyi kockázatot rejthet magában.

Tipp: Mielőtt diétába kezdenél, érdemes felkeresned egy dietetikust, aki segít kialakítani számodra egy személyre szabott, egészséges, hosszú távon fenntartható étrendet.

Léböjt vagy méregtelenítő kúra

A májunk és vesénk feladata, hogy eltávolítsa a méreganyagokat a szervezetünkből, így nem szükséges külön tisztítókúrát tartanunk emiatt. Bár valóban jó ötletnek tűnhet egy kis pihenőt adni emésztőrendszerünknek, mégis értékes tápanyagoktól (elsősorban fehérjétől, zsíroktól) fosztjuk meg szervezetünket akkor, ha léböjtkúrába kezdünk.

Tipp: A léböjtkúra helyett, figyelj arra, hogy változatos táplálkozással biztosítsd a szervezeted számára szükséges vitaminokat és ásványi anyagokat.

Egészséges feliratok keresése

Attól, hogy egy terméket egészségesnek címkéznek fel, korántsem biztos, hogy egészséges, ezért a legjobb döntés, ha nemcsak a címkét, hanem a termék összetevőit is ellenőrzöd vásárláskor, így valóban csak azt fogod enni, ami egészséges.

Túlzásba vitt táplálék kiegészítők fogyasztása

Szervezetünknek sokféle vitaminra és ásványi anyagra van szüksége a normál működéshez, amit mindenképpen pótolni kell. Olykor egyszerűbbnek tűnhet ezeket a tápanyagokat pirula formájában bevenni, azonban fontos tudni, hogy ezek a kiegészítők nem helyettesítik a változatos és kiegyensúlyozott étrendet, és a táplálékból felszívódó vitaminok és ásványi anyagok hatékonyabban szívódhatnak fel, mint a kiegészítők.  

Forrás: Health Habits That Can Backfire (WebMD)

doktorGO Szerző: doktorGO egészség okosan Megjelenés dátuma: 2023.01.01.
Kérjük, értékeld a cikket!
Hasznos lehet
Íme, 5 meglepő tényező, amely gyorsabban öregít
A cigaretta, az alkohol és az alváshiány öregítheti a megjelenést, ez köztudott. Néhány kevésbé ismert életmódbeli tényező azonban szintén felgyorsíthatja ezt a folyamatot. Melyek ezek?
Az edzés utáni szaunázás 5 előnye
A szauna egy zárt helyiség, amelyet magas hőmérsékletre melegítenek száraz hővel vagy gőzzel. Gyakori a termálfürdőkben, hotelekben és edzőtermekben, sokan használják edzés után kikapcsolódásra és...
Vörös fényterápia: Íme, a szakértő véleménye
A vörös fényterápia jelenleg nagy divat, és sokan hirdetik bőrre gyakorolt előnyeit – de a szakértők szerint fontos, hogy csak jóváhagyott eszközöket használjunk a kívánt hatás eléréséhez.
Gyógyszer-vagy étrendkiegészítő: mire figyeljünk?
Nagyon sokan gondolják, hogy az étrendkiegészítők, főleg a növényi összetevőt tartalmazók mivel természetesek, így nem okozhatnak semmilyen mellékhatást. Sokszor hangzik el a patikába betérők...