Mit tegyünk akkor, ha keveset iszunk?

Mit tegyünk akkor, ha keveset iszunk?

Mit tegyünk akkor, ha keveset iszunk?

1 perces olvasási idő
Megjelent: 2023.02.26.
Szerző: doktorGO egészség okosan
A víz lehűt minket, ha meleg van, pozitív hatással van az immunrendszer működésére és többek között csökkenti a vesekő kialakulásának esélyét, ezért nagyon fontos gondoskodni a megfelelő pótlásáról. Mit tegyünk akkor, ha keveset iszunk?
Bővebben
Erről olvashatsz a cikkben

Szervezetünk egészséges működéséhez elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű és minőségű víz pótlása. Sok embernek azonban nehezére esik, főleg a téli időszakban - a napi folyadékigény kielégítése annak ellenére, hogy szerveinknek, izmainknak, ízületeinknek és bőrünknek is egyaránt szüksége lenne rá.

Mit tegyünk akkor, ha keveset iszunk?

„Együnk" vizet!

A legtöbb ember a napi vízszükségletének a 20 százalékát táplálék útján viszi be. Ha nehezünkre esik több folyadékot inni, fogyasszunk magas víztartalmú zöldségeket, gyümölcsöket (pl. paradicsom, cukkini, uborka, görögdinnye).

Együnk leveseket!

A levesek alapja a víz, ezért nagyszerű folyadékpótlók lehetnek akár a zöldség, akár a húslevesek. A téli időszakban nemcsak a folyadékpótlás miatt, hanem a megfázás kezelésében is segítséget nyújthat a zöldségekben gazdag erőleves.

Ízesítsük!

Amennyiben nem rajongunk a víz ízéért, próbáljuk meg feldobni olyan természetes összetevőkkel, mint a citrom, a menta vagy a levendula. A citrom nemcsak tele van antioxidánsokkal, ami a szervezet ellenállóképességét növeli, hanem emésztésjavító hatása is lehet.

Vigyük magunkkal a vizünket!

Ez az egyszerű dolog sokat változtathat a vízivási szokásainkon, hiszen ha ott van a közelünkben a pohár vagy a palack, nagyobb valószínűséggel jut eszünkbe inni, mintha egy másik helyiségbe lenne.

Variáljuk!

Ha nem szeretjük az ízesített vizet, akkor érdemes áttekinteni a boltok polcain lévő kínálatot. Vegyünk többféle vizet (egy-két szénsavas víz is bekerülhet a kosárba), és válasszuk ki, melyik íze tetszik nekünk a leginkább.

Fűszerezzünk, sózzunk!

Mértékkel, de használjunk különböző fűszereket, illetve válasszunk sós, egészséges nassolnivalók közül (pl. mandula), így nagyobb az esélye, hogy szomjasak leszünk.

Építsük be a napi rutinunkba a vízivást!

Igyunk meg rendszeresen egy pohár vizet közvetlenül felkelés után és/vagy vacsora előtt, így máris nap mint nap „automatikusan” bevisszük a napi vízfogyasztásunk egy részét.

Használjuk a mobilunkat!

Ha emlékeztetőre van szükségünk a vízivással kapcsolatban, töltsünk le egy kifejezetten erre kifejlesztett alkalmazást. Amellett, hogy emlékeztetnek minket a folyamatos vízfogyasztásra, segíthetnek nyomon követni a napi folyadékbevitelünket is.    

Írta: S.J, újságíró, Forrás: Ways to Sneak Water Into Your Day (WebMD)

doktorGO Szerző: doktorGO egészség okosan Megjelenés dátuma: 2023.02.26.
Kérjük, értékeld a cikket!
Hasznos lehet
4 dolog, amit megtehet a mikroműanyag-bevitel csökkentés érdekében
Mikroműanyagokat találtak az emberi agyban, a vizeletben, az anyatejben, az emésztőrendszerben és a szív- és érrendszerben. Noha lehetetlennek tűnik a mikroműanyagok teljes elkerülése, vannak módok a...
12 esti szokás, amely szabotálja a fogyást
Sokan anélkül szabotálják fogyókúrás erőfeszítéseiket esti szokásaikkal, hogy észrevennék, mint például a nehéz vacsorák, a túl késői testmozgás vagy az alváshiány.
A teafilter több milliárd mikroműanyagot tartalmazhat
A kereskedelemben kapható teafilterekből mikroműanyagok szabadulhatnak fel a főzési folyamat során. A polipropilénből, egyfajta műanyagból készült filterek milliliterenként 1,2 milliárd nanoműanyag...
Mennyi mozgásra van szüksége, hogy ellensúlyozza az egész napos ülést?
Ha íróasztal mellett dolgozik, általában napi nyolc órát ül. Ez számos egészségügyi problémához vezethet: hátfájás, szív- és érrendszeri betegségek, cukorbetegség, elhízás és korai halál. De vajon...