Baleseti kisokos az ünnepekre

Baleseti kisokos az ünnepekre

Baleseti kisokos az ünnepekre

1 perces olvasási idő
Megjelent: 2022.12.23.
Szerző: doktorGO egészség okosan
Beigli az asztalon, pislákoló fények, fahéj és süteményillat a levegőben – a legtöbbünk számára ilyen az ideális karácsony, addig azonban el is kell jutni, és az ajándékvásárláson, faállításon és sütés-főzésen át vezető út olykor rögös is lehet.

Dr. Sebő Zsuzsa mentőorvos-homeopata elárulta, melyek a legjellemzőbb karácsonyi balesetek az előkészületek és a nagy ünneplés közepette, és mit tehetünk, ha már megvan a baj.

Ha megszalad a kés

Mindegy, hogy mekkora családra főzünk, az ünnepi menünek tökéletesnek kell lennie, a legtöbben ezért bármilyen áldozatot hajlandóak vagyunk hozni, legyen szó hajnali kelésről, egész napos konyhában álldogálásról vagy akár a tizedik fajta süti elkészítéséről. Ilyenkor persze gyakrabban fordulnak elő balesetek, ezért érdemes lehet bekészíteni pár természetes szert arra az esetre, ha megégetjük magunkat, vagy esetleg megszalad a kés.

Óvatosan a másnapossággal

Ha sikerrel elkészült a menü és a bókokat is bezsebeltük, akkor felszabadultan hátradőlhetünk és átadhatjuk magunkat az élvezeteknek. Persze fontos a mértékletesség ilyenkor is: a túlevésnél ugyanis csak az a rosszabb, ha túlságosan felöntöttünk a garatra. Az alapszabály persze, ha mégsem voltunk mértéktartóak, a bőséges folyadékfogyasztás és a pihenés.

Égető problémák

Nem csak a konyha tartogathat veszélyeket karácsonykor, hanem bizony a nappali is, hiszen a karácsonyfa talpba faragása vagy az égősor beüzemelése is rossz véget érhet, ha nem figyelünk. Gyertya vagy csillagszóró okozta kisebb égések esetén érdemes a sérült felületet azonnal hideg, folyó víz alá kell tartani, mivel a felforrósodott szövetet ameddig csak lehet, hűteni kell.

Jeges balesetek

A fagyok beköszöntével a jégen való elcsúszás is gyakran okoz gondot. A balesetek tárháza széles: az egyszerű rándulástól kezdve a ficamon át egészen a törésig, ezért érdemes megfontoltan közlekedni a hidegben. Dr. Sebő Zsuzsa felhívja a figyelmet, hogy minden súlyosnak tűnő sérülés után fontos megvizsgáltatni magunkat, a segítség megérkezéséig pedig rögzítsük a sérült végtagot, hogy ne mozduljon el.

Bővebben
Kapcsolódó témák
doktorGO Szerző: doktorGO egészség okosan Megjelenés dátuma: 2022.12.23.
Kérjük, értékeld a cikket!
Hasznos lehet
Mit jelent az öngondoskodás?
Az öngondoskodás sokak szerint felesleges, vagy csak megfeledkeznek róla. Valójában a szerepük kulcsfontosságú, hiszen ezek a tevékenységek nagyon fontosak a testi és lelki egészség megóvása...
10 otthoni módszer a korpa ellen
A korpát, vagyis a viszkető, fehér darabokat a fejbőrön mindenki ismeri, sokszor okozhat kellemetlenséget. A világ lakosságának közel 50%-a életében legalább egyszer megtapasztalja.
Valóban frissebb a holnap az új Myrkl étrend-kiegészítővel? Kipróbáltuk!
Semmiképp sem szeretnénk az alkoholfogyasztást népszerűsíteni, mindössze egy hétvégi vacsora közbeni könnyed koccintás tapasztalatait osztjuk meg cikkünkben egy szubjektív beszámoló formájában.
Mit tehetünk memóriaromlás esetén?
Meg lehet-e előzni a memóriaromlást? Mi okozhatja ezt az állapotot? Hogyan könnyítsük meg a mindennapjainkat memóriazavar esetén? Összeszedtük a legfontosabb kérdéseket és válaszokat a...