
Góckutatás
Miért fontos a szervezetben lévő gócok felkutatása?
A szervezetben lévő gócok immunválaszt indítanak be a szervezetünkben eredménytelenül, hiszen az immunrendszer nem tuja legyőzni őket. Az állandósult immunreakció miatt kialakuló panaszok azonban jelentősen rombolhatják az életminőséget, befolyásolhatják a mindennapi életünket.
Nincs érzékeny pont a testemen, akkor is szükséges lehet a góckutatás?
A gócok önmagában nem okoznak tüneteket, nem fájnak, nem érzékenyek, és a tünetek általában a test más pontján jelentkeznek, így annak felderítését jelentősen megnehezíti.
Milyen tünetek esetén javasolt a góckutatás?
- Fáradékonyság,
- alvászavar,
- kóros és/vagy foltos hajhullás,
- ismeretlen eredetű ízületi fájdalom,
- ekcéma, kiütések,
- szemet érintő gyulladások (pl. kötőhártya-gyulladás)
- szervek ismeretlen eredetű megbetegedései,
- allergiás panaszok,
- tartós hőemelkedés.
Milyen vizsgálatokra számíthatunk a góckutatás során?
Az általános vizsgálatokat (pl. vérnyomás, pulzusmérés, testsúly, stb.) követően egy nagy laborra (pl. vérkép, süllyedés, más- és vesefunkció, vércukor, tumor-markerek, TSH, CRP, stb.) van szükség, ami átfogó képet ad a páciens jelenlegi állapotáról. Az eredményektől függően következnek a radiológiai (pl. mellkasröntgen, fogászati panoráma röntgen, ultrahangvizsgálatok) és az egyéb diagnosztikai vizsgálatok (pl. EKG).
Útmutató
- A szervezetben lévő gócok immunválaszt indítanak be a szervezetünkben, amelyek kellemetlen tüneteket okozva jelentősen rontják az életminőségünket.
- Amennyiben ismeretlen eredetű ízületi fájdalom, fáradékonyság, kóros hajhullás, ekcéma, allergia vagy egyéb ismeretlen eredetű panaszt észlelünk, érdemes részt vennünk góckutatáson.
- A fizikális vizsgálat után, laboreredményekkel és egyéb diagnosziikai vizsgálatokkal felderítik a szervezetünkben jelen lévő gócokat, majd az eredmények függvényében megkezdődik a célzott terápia.






