![Fogamzásgátlás a szoptatás ideje alatt](https://doktorgo.hu/uploads/news/fogamzasgatlasi-lehetosegek-szoptatas-alatt.jpg)
Fogamzásgátlás a szoptatás ideje alatt
Fogamzásgátlás a szoptatás ideje alatt
![Bővebben](https://doktorgo.hu/assets/images/news.png)
Szoptatás ideje alatt, kiemelt figyelmet kell fordítani a védekezésre, ugyanis nem ajánlott sem az ösztrogén-, sem a progeszteron tartalmú fogamzásgátló tabletták szedése. Ajánlott azonban a méhen belüli fogamzásgátló eszközök valamelyikének feltétele.
Nem ajánlott hormonok
Ha ösztrogén tartalmú fogamzásgátló tablettát kap a szoptatás ideje alatt a kismama, elapad a teje. Az ösztrogén ugyanis egy domináns hormon, ami a nemi szerveket a terhességre készíti fel.
A progeszteron fogamzásgátló sem jó, mert a gyereknek semmi szüksége erre a hormonra. (A progeszteron hormonnak fontos szerep jut a méhnyálkahártya embrió befogadására való felkészítésében és a terhesség fenntartásában.)
Ajánlott alkalmazások
Az egy összetevőt tartalmazó (gesztagén tartalmú) tablettákat folyamatosan lehet szedni a szoptatás ideje alatt is.
Amennyiben következő babát tervezünk, abban az esetben ajánlott a már rég óta ismert és korszerű méhen belüli fogamzásgátló eszközök felhelyezése a méhben.
A méhen belüli fogamzásgátló eszközök felhelyezésére, menstruáció idején vagy közvetlenül szülés után kerülhet sor, öt évig maradhat a méh üregében. Bármelyiket választjuk, ne feledkezzeünk meg a rendszeres (évenkénti) orvosi ellenőrző vizsgálatról.
![Bővebben](https://doktorgo.hu/assets/images/news.png)
![Bővebben](https://doktorgo.hu/assets/images/news.png)
![Hasznos lehet](https://doktorgo.hu/assets/images/adatok.png)
![Mit tehetünk memóriaromlás esetén?](https://doktorgo.hu/uploads/news/memoriaromlas.jpg)
![Terhességi diabétesz](https://doktorgo.hu/uploads/news/terhessegi-diabetesz.jpg)
![Szemviszketés](https://doktorgo.hu/uploads/news/szemviszketes-okai.jpg)
![Májrák](https://doktorgo.hu/uploads/news/majrak-tunetei.jpg)