Hogyan kezeljük a légúti megbetegedéseket gyerekeknél?

Hogyan kezeljük a légúti megbetegedéseket gyerekeknél?

Hogyan kezeljük a légúti megbetegedéseket gyerekeknél?

1 perces olvasási idő
Megjelent: 2023.01.10.
Szerző: doktorGO egészség okosan
A csecsemőkorban kialakuló légúti gyulladásos elváltozások kezelése fokozottabb figyelmet követel meg, mert meghatározóak a szűkebb anatómiai viszonyok. Mit tehetünk ilyenkor?

A tünetek csillapítása érdekében a gyermekkel sok folyadékot kell itatni, illetve elegendő pihenést kell biztosítani a számára.

Milyen tünetei lehetnek?

Megfázás vagy influenza tüneteitől óvodás korúkig a gyerekek évente körülbelül tíz alkalommal szenvednek. A panaszok igen széles skálán mozognak, többek között jelentkezhet:

  • általános gyengeségérzet,
  • láz,
  • étvágytalanság,
  • orrfolyás,
  • köhögés,
  • torokfájás.

A vírusfertőzés ellen a babák szervezete antitesteket termel, ezzel próbálja a megbetegedést kivédeni. A vírusok okozta légúti infekciók kezelésére nem alkalmazhatóak antibiotikumok, de olykor másodlagos, bakteriális fertőzés alakul ki, amely már szükségessé teheti az antibiotikumos terápiát.

Mire figyeljünk?

Nem létezik speciális kezelés, de a szülőknek az alábbiakra érdemes odafigyelniük:

  • A babák könnyebben, gyorsabban kiszáradhatnak, ezért nagyon fontos az optimális folyadékpótlás. A célnak tökéletesen megfelel a meleg hőmérsékletű víz, tea vagy gyümölcslé.
  • A gyermek számára ágynyugalmat kell biztosítani.
  • A levegő párásítása elősegítheti a könnyebb légzést, csillapodhat a köhögés, melynek hatására nyugodtabban alszik a gyermek.
  • A fertőzés következményeként eldugulhatnak a légutak, ezért ajánlott fekvés közben a gyermek fejét megemelni egy nagyobb párnával.
  • Mivel a babák még nem képesek egyedül az orrváladék eltávolítására, a rendszeres tisztításhoz orrszívót kell alkalmazni.
doktorGO Szerző: doktorGO egészség okosan Megjelenés dátuma: 2023.01.10.
Kérjük, értékeld a cikket!
Hasznos lehet
Vörös fényterápia: Íme, a szakértő véleménye
A vörös fényterápia jelenleg nagy divat, és sokan hirdetik bőrre gyakorolt előnyeit – de a szakértők szerint fontos, hogy csak jóváhagyott eszközöket használjunk a kívánt hatás eléréséhez.
Gyógyszer-vagy étrendkiegészítő: mire figyeljünk?
Nagyon sokan gondolják, hogy az étrendkiegészítők, főleg a növényi összetevőt tartalmazók mivel természetesek, így nem okozhatnak semmilyen mellékhatást. Sokszor hangzik el a patikába betérők...
Mit jelent az öngondoskodás?
Az öngondoskodás sokak szerint felesleges, vagy csak megfeledkeznek róla. Valójában a szerepük kulcsfontosságú, hiszen ezek a tevékenységek nagyon fontosak a testi és lelki egészség megóvása...
10 otthoni módszer a korpa ellen
A korpát, vagyis a viszkető, fehér darabokat a fejbőrön mindenki ismeri, sokszor okozhat kellemetlenséget. A világ lakosságának közel 50%-a életében legalább egyszer megtapasztalja.