Hogyan ismerheted fel, hogy nem a megfelelő melltartót viseled?
Hogyan ismerheted fel, hogy nem a megfelelő melltartót viseled?
5 tünet, ami cserére adhat okot
- Nyak és hátfájdalom: Dúsabb keblű hölgyeknél előfordulhat, hogy a túl laza, rosszul megválasztott melltartó nyak- és hátfájdalmakat okozhat.
- Mellfájdalom: Hosszú távon mellfájdalmat okozhat, ha a melltartó pántjai a hónaljunkba, illetve a mell környéki bőrterületbe vágnak vagy melleink kibuggyannak a kosárból, ezért ha ezt tapasztaljuk, érdemes minél előbb lecserélnünk ruhadarabunkat.
- Mellbimbó fájdalom: A leggyakoribb oka a mellbimbó fájdalomnak a súrlódás. A túl laza vagy túl szoros melltartó dörzsöli, illetve irritálhatja ezt a területet, így mindenképp figyelmeztető jel, ha ezt tapasztaljuk.
- Bőrproblémák: Hosszú távon a túl laza melltartó viselése kidörzsölheti a hónalj-, illetve mell alatti területet, de akár striák kialakulását is eredményezheti.
- Fejfájás: Amennyiben indokolatlanul fejfájás gyötör minket, érdemes megvizsgálnunk, hogy megfelelő melltartót viselünk-e. A túl feszes, rosszul megválasztott melltartó izomfeszülést, feszültséget okozhat a nyak-, illetve a hát területein, amely rossz testtartáshoz, hosszú távon pedig fejfájás kialakulásához vezethet.
Hogyan válasszunk?
- Melltartó méret: A melltartó megfelelő méretének kiválasztásához álljunk egyenesen, majd mérjük meg közvetlenül a mell alatti területet úgy, hogy a mérőszalag a lapockáink alatt maradjon, az így kapott szám lesz a melltartó mérete.
- Kosár méret: Álljunk egyenesen és egy szivacs nélküli melltartóban mérjük meg a mellbőségünket, majd ezt az értéket vonjuk ki a melltartó méretéből. Ezt a számot a melltartó típusától függően alakíthatjuk át a különböző kosárméretekre (A, B, C, D).
Fontos! Mindkét esetben figyeljünk arra, hogy a mérés során a mérőszalag vízszintesen álljon, továbbá ne legyen se túl laza, se túl szoros.
Melltartó és sport
Fizikai aktivitás során minden esetben sportmelltartót viseljünk, ugyanis ezzel tudjuk biztosítani a megfelelő tartást. Figyeljünk azonban arra, hogy a túl szoros melltartó viselése nyaki-, illetve háti fájdalmat, zsibbadást okozhat, ezért ilyenkor is kerüljük ezek használatát.
Mikor cseréljük?
Megfelelő használat mellett egy melltartót körülbelül 2-3 év után érdemes lecserélni, amikor a használatból, mosásból eredően a szövet elveszti az eredeti ruganyosságát, minőségét, tartását. Természetesen amennyiben a melltartón sérülést látunk (pl. elszakad, túlnyúlik, a merevítő kijön belőle), akkor azonnali cserét kíván a termék.
Írta: S.J, újságíró, Forrás: Signs You’re Wearing the Wrong Bra