Hogyan idézzük fel álmainkat?
Hogyan idézzük fel álmainkat?
Ha mélyen alszunk, és nem ébredünk fel reggelig, akkor kevésbé valószínű, hogy emlékszünk álmainkra, azokkal szemben, akik többször is felébrednek éjszaka. Mit tehetünk ilyenkor?
Ébredj ébresztőóra nélkül!
Nagyobb az esély arra, hogy emlékszünk álmainkra akkor, ha ébresztőóra nélkül ébredünk. Agyunk ilyenkor az éles, bizonyos esetekben bosszantó hangra összpontosít, amely eltereli a figyelmet az álmainkról.
Koncentrálj az emlékezésre!
Lefekvés előtt próbálj arra koncentrálni, hogy emlékezni fogsz az álmaidra, így nagyobb valószínűséggel fognak megmaradni az éjszakai élményeid.
Játsszuk vissza!
Próbáljunk meg közvetlenül az ébredés után visszaemlékezni az álmainkra, ilyenkor valószínűbb, hogy eszünkbe jutnak a történések.
Járjunk utána az álmok jelentésének
Ha meg akarjuk találni álmaink jelentését, érdemes álmos könyvekben, folyóiratokban utánanéznünk azok jelentésének.
Írjuk le!
Tartsunk jegyzetfüzetet és tollat az ágyunk mellett, és jegyezzük fel álmainkat közvetlenül az ébredés után. Írjunk le mindent, amire emlékszünk, még akkor is, ha csak egy-egy szó vagy érzés jut róla eszünkbe.
Ne ítélkezzünk az álmaink felett!
Az álmok néha furcsák, és előfordul, hogy szemben állnak a társadalmi normákkal. Tudatosítsd magadban, hogy az álmok nem mindig ugyanazt jelentik, amit a valóságban, ezért próbáld meg nem az álmaid alapján ítélni magad.
Adjunk címet álmainknak!
A címadás - egyfajta összefoglalásként - segíthet megfejteni az álom valódi jelentését.
Mire jók az álmok?
Egyes szakértők szerint az álmok azért jönnek létre, hogy:
- segítsenek megoldani a problémáinkat,
- feldolgozzuk az emlékeket,
- és tudatosítsuk az érzelmeinket.
Írta: S.J, újságíró, Forrás: Dreams (WebMd)