Dr. Tóth Sára Rebeka cikkei

2016-ban végzett a Debreceni Egyetem általános orvostudományi karán, belgyógyász szakorvosjelölt, diplomaszerzése óta egy kardiológiai profilú osztályon tevékenykedik. A gyógyításban fontos számára a holisztikus szemlélet. A rendszeres betegoktatásnál és pszichés vezetésnél szereti kihangsúlyozni a prevenció, szűrővizsgálatok fontosságát. 

Mikor kell komolyabb betegségre gondolni fejfájás esetén?
2023.04.30. 05:24
A fejfájás egy szinte mindenki számára ismert, kellemetlen jelenség, ami igencsak megkeserítheti az érintett betegek mindennapjait. Vegyük sorra, hogy mikor kell komolyabb betegségre gondolni fejfájás esetén.
Mit tegyek, ha magas vérnyomás betegségre gyanakszom?
2023.04.23. 10:35
A magas vérnyomás (hipertónia) egy rendkívül gyakori és veszélyes népbetegség. A WHO legfrissebb adatai szerint 1.13 milliárd embert érint világszerte. Mit tegyünk, ha a magas vérnyomás tüneteit észleljük magunkon?
Honnan tudhatom, hogy gyógyszerallergiám van?
2023.04.15. 14:10
Gyógyszerallergia esetén az immunrendszer idegen anyagnak (antigénnek) tekinti a gyógyszerkészítmény egyik összetevőjét és ellenanyagot (antitestet) kezd termelni ellene. Az így kialakult komplex immunválasz különböző súlyosságú tüneteket eredményezhet.
Mi okozhat görcsös hasi fájdalmat?
2023.04.02. 14:50
Mi okozhat görcsös hasi fájdalmat? Mit tehetünk ellene? Mikor kell sürgősen orvoshoz fordulni? Dr. Tóth Sára Rebeka, belgyógyász segít megválaszolni ezeket a kérdéseket.
Megfázás, influenza vagy Covid-19?
2023.03.26. 16:05
A különböző eredetű légúti megbetegedések rendkívül gyakoriak. Ezek sok esetben járnak hasonló tünetekkel, így egymástól való elkülönítésük nem mindig egyszerű feladat. Vegyük sorra, hogy mik segíthetnek eldönteni, hogy egy egyszerű megfázással, influenzával vagy éppen koronavírus fertőzéssel állunk szemben.
Milyen szűrővizsgálatok javasoltak fiatal felnőtteknek?
2023.02.20. 07:40
A megelőzés, azaz prevenció jelentőségét nem lehet eléggé hangsúlyozni. Rendszeres, megfelelő szűrővizsgálatokkal számos betegség megelőzhető, illetve időben felismerhető, ami életmentő is lehet.
Milyen betegségre utalhat a lepedékes nyelv?
2023.02.17. 11:50
Az egészséges nyelv rózsaszínű, felülete nedves. A nyelv akkor lepedékes, ha felszínén fehéres felrakódás található. A lepedékes nyelv lehet nem megfelelő szájhigiénia következménye, de utalhat különböző súlyosságú betegségek jelenlétére is. Vegyük sorra, mi okozhat lepedékes nyelvet és mit tehetünk ellene!
Milyen tünetei lehetnek a COVID-tüdőgyulladásnak?
2023.02.16. 07:15
A COVID-19 megbetegedést a SARS-CoV-2 nevű koronavírus okozza. A kórokozó elsősorban a légutakat, légzőszervet támadja meg, így a betegségben legtöbbször a légúti tünetek dominálnak. Nem ritka, hogy a koronavírus-fertőzés tüdőgyulladást is okoz, ami komolyabb kórlefolyást, nehezebb gyógyulást eredményez. Lássuk, mit kell tudni a koronavírus által okozott tüdőgyulladásról!
Hogyan kezelhető a herpesz?
2023.02.13. 07:45
A herpeszt a herpes simplex vírusok (HSV) különböző fajtái okozzák. Leggyakrabban az ajkakon és a nemi szerveken szokott megjelenni fájdalmas, égő, viszkető hólyagok formájában. Mit tehetünk ellene?
Véres széklet: aranyér vagy egyéb betegség?
2023.01.18. 07:00
Véres széklet abban az esetben fordul elő, ha a tápcsatornába valamilyen módon vér kerül. Véres székletet okozhatnak ártalmatlanabb betegségek is, de sok esetben súlyos kórkép áll a háttérben, így a véres széklet minden esetben alapos kivizsgálást igényel!