Hogyan előzhetjük meg a betegségek kialakulását?
Hogyan előzhetjük meg a betegségek kialakulását?
A tudatosság kincs
Noha néha úgy érezhetjük, hogy már a csapból is az egészséges életmód fontosságának mantrázása folyik, az évről évre frissülő statisztikai adatok mégis azt bizonyítják, hogy nem vagyunk kellően tudatosak testi-lelki jólétünket illetőleg. Pedig némi odafigyeléssel rengeteg egészségügyi problémától óvhatnánk meg magunkat, többek között például az immár népbetegségként emlegetett diabétesztől, valamint az ezzel részben akár összefüggésben is lévő keringési zavaroktól, a szívelégtelenségtől és a stroke-tól.
A megelőzés a kulcs
Tudatossággal a stroke kialakulásának kockázata jelentősen csökkenthető lenne. Csupán elhatározás kérdése az alábbi életmódbeli változtatások megtétele:
- Az egészségtelen, túlcukrozott nassolni valók helyett egészséges alternatívákat válasszunk, és ezeket felhasználva állítsunk össze egy változatos, tápláló étrendet.
- Az alacsony zsír, de magas rost tartalmú ételek fogyasztása segíthet megelőzni a magas koleszterinszintet.
- A só korlátozása csökkentheti a vérnyomást.
- Az egészséges testsúly megőrzéséhez a rendszeres fizikai aktivitás is elengedhetetlen.
- Fontos, hogy ne dohányozzunk.
- Kerüljük a gyakori, nagy mennyiségű alkoholfogyasztást.
Probléma esetén, forduljunk időben orvoshoz!
A túlzott biztonságérzet ellenére a tudomány sem ördögtől való dolog, sőt! Noha a megelőzésben az egészségtudatosságot, a személyes felelősségvállalást semmi nem helyettesítheti, az elengedhetetlen, hogy a legjelentéktelenebbnek gondolt tünetek jelentkezésekor haladéktalanul keressük fel kezelőorvosunkat, hiszen ma már számos terápia létezik a szélütés esélyét növelő betegségek karbantartására. A szájon át szedhető gyógyszeres kezelések mellett beültethető készülékek és műtéti megoldások is segíthetik a kockázat visszaszorítását, így a stroke kialakulását, vagy kiújulását és annak maradandó következményeit egyaránt megelőzhetjük!