Miről ismerhetem fel a diabéteszt?

Miről ismerhetem fel a diabéteszt?

Miről ismerhetem fel a diabéteszt?

1 perces olvasási idő
Megjelent: 2022.07.21.
Szerző: Well PR egészséges életmód
Diabétesz esetén a szervezet nem megfelelő módon termeli vagy használja fel az inzulint, vagyis azt a hormont, amely a táplálékból nyert glükóz feldolgozását segíti a szervezetben. Ennek következményeként megemelkedik a vércukorszint. Hogyan vehetjük ezt észre?

Miről ismerhetem fel a diabéteszt?

A 2-es típusú cukorbetegség sokáig észrevétlen maradhat, a tünetek sokszor nem elég egyértelműek – előfordulhat, hogy kialakulása után akár évekkel később fedezik fel a betegséget– így a betegnek nincs lehetősége a betegség kezdetekor orvoshoz fordulni.

Kezdeti tünetek

A 2-es típusú cukorbetegség kezdeti tünetei közé sorolható:

  • a gyakori bőrfertőzések kialakulása,
  • kelések megjelenése,
  • bizonyos testrészek, elsősorban a szeméremtest viszketése.

A betegség előrehaladtával  a beteg testsúlycsökkenést is produkálhat, ugyanis a kezdeti éhségérzetet étvágytalanság válthatja fel. Szövődményei közé pedig szemészeti problémák, veseproblémák vagy akár idegrendszeri problémák is tartozhatnak.

Mi okozza a cukorbetegség kialakulását?

A betegség kialakulásának oka egyelőre ismeretlen az orvostudomány számára, de az mindenképpen elmondható, hogy az egészségtelen táplálkozás, a mozgásszegény életmód és a súlyfelesleg elősegítheti a kialakulását.

Előzzük meg a kialakulását!

A betegség kialakulásának megelőzése érdekében érdemes helyes életmódot és táplálkozást már egészen fiatal korban kialakítani, amelynek a legfontosabb elemei az egészséges, sokoldalú táplálkozás, illetve a rendszeres testmozgás.

Well PR Szerző: Well PR egészséges életmód Megjelenés dátuma: 2022.07.21.
Kérjük, értékeld a cikket!
Hasznos lehet
Tévhitek az inzulinterápiáról
Számos mítosz övezi a cukorbetegségben szenvedők inzulinterápiás kezelését. Melyek a leggyakoribb tévhitek? Hogyan használható az inzulin biztonságosan?
Mik az inzulinterápia mellékhatásai?
Az inzulin létfontosságú hormon, amely szabályozza a sejtek és szövetek energiafelvételét, valamint a zsírok és fehérjék lebontását. Milyen mellékhatásai lehetnek, ha szükséges a pótlása?
Vércukormérés: miért, mikor és hogyan?
Amennyiben cukorbetegséggel él, a vércukorszint-vizsgálat a betegség kezelésének fontos része. De mikor kell ellenőrizni a vércukorszintet és hogyan kell használni a vércukormérőt, illetve mi az a...
Mit tehetünk memóriaromlás esetén?
Meg lehet-e előzni a memóriaromlást? Mi okozhatja ezt az állapotot? Hogyan könnyítsük meg a mindennapjainkat memóriazavar esetén? Összeszedtük a legfontosabb kérdéseket és válaszokat a...