Cukorbetegség és Covid – Valóban nagyobb a rizikó?
Cukorbetegség és Covid – Valóban nagyobb a rizikó?
1 perces olvasási idő
Megjelent: 2022.11.27.
A COVID-19 fertőzés rövid- és hosszútávú hatásairól egyre többet hallhatunk, de vajon cukorbetegként valóban magasabb a kockázat a megfertőződésre?
Erről olvashatsz a cikkben
Valóban nagyobb a rizikó?
A cukorbetegség – a jelenlegi kutatások alapján – önmagában nem növeli a koronavírus fertőzés kialakulásának kockázatát, ám fertőzés esetén diabéteszes betegeknél nagyobb eséllyel alakul ki súlyos szövődmény.
A COVID fertőzött diabéteszes betegek állapotát meghatározza a beteg általános egészségügyi állapota. Jobban megviselheti a koronavírus fertőzés azokat, akiknek már vannak cukorbetegséggel összefüggő egészségügyi panaszai, mint az egészségesnek számító cukorbetegeket.
Mit tehetünk?
Amennyiben cukorbetegséggel küzdünk, legyünk körültekintőbbek a mindennapokban:
- A szokásosnál is fokozottabban figyeljünk az inzulin adagolásra, illetve gyógyszerszedésre, hogy megfelelő szinten tartsuk vércukorszintünket.
- Rendszeresen ellenőrizzük vércukorszintünket, jegyzeteljük fel az eredményeinket, és ha változás állna fenn, keressük fel kezelőorvosunkat.
- Győződjünk meg arról, hogy házi patikánk tartalmaz legalább 30 napra megfelelő gyógyszer, illetve inzulinmennyiséget.
- Kövessük kezelőorvosunk utasításait rosszullét esetén, ha nagyobb problémát észlelünk, keressük fel.
Forrás: People with Certain Medical Conditions, How COVID-19 Impacts People with Diabetes
Kapcsolódó témák
Ajánlott vizsgálat
Azonos szerv gyakori betegségei
Szerző:
doktorGO egészség okosan
Megjelenés dátuma: 2022.11.27.
Kérjük, értékeld a cikket!
Hasznos lehet
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?
Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mér reggelente, és nem érti, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Milyen okok idézik...
Tévhitek az inzulinterápiáról
Számos mítosz övezi a cukorbetegségben szenvedők inzulinterápiás kezelését. Melyek a leggyakoribb tévhitek? Hogyan használható az inzulin biztonságosan?
Mik az inzulinterápia mellékhatásai?
Az inzulin létfontosságú hormon, amely szabályozza a sejtek és szövetek energiafelvételét, valamint a zsírok és fehérjék lebontását. Milyen mellékhatásai lehetnek, ha szükséges a pótlása?
Vércukormérés: miért, mikor és hogyan?
Amennyiben cukorbetegséggel él, a vércukorszint-vizsgálat a betegség kezelésének fontos része. De mikor kell ellenőrizni a vércukorszintet és hogyan kell használni a vércukormérőt, illetve mi az a...