Mellkasi fájdalom - Mikor forduljunk orvoshoz?

Mellkasi fájdalom - Mikor forduljunk orvoshoz?

Mellkasi fájdalom - Mikor forduljunk orvoshoz?

1 perces olvasási idő
Megjelent: 2022.11.24.
Szerző: KardioKözpont  kardiológia
A mellkasi fájdalom forrása sokszor egyértelmű, de nem mindig tudható, hogy pontosan mi az oka a panasznak. Mikor kell orvoshoz fordulni problémánkkal?

Ne diagnosztizáljuk önmagunkat!

Ha a mellkasi fájdalom éppen a megfázásunk során jelentkezik köhögéskor, akkor tudható, hogy a légúti panaszokhoz kapcsolódik, sokszor azonban nem tudható, pontosan mi az oka a panasznak. Az öndiagnózis ilyenkor veszélyes lehet, mindenképpen érdemes orvoshoz fordulni, ha a tünet visszatér, ha romlik, vagy ha a más problémák is társulnak mellé. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy a hetekig-hónapokig jelentkező fájdalom valószínűleg nem jelent életveszélyes állapotot. Ugyanígy csökkenti a szív-eredetű ok valószínűségét, ha a mellkasi fájdalom csak néhány másodpercig tart, ha gyógyszer, masszázs vagy egy mély levegő hatására elmúlik, és ha csak egy bizonyos pontban jelentkezik a mellkason.

Ezért fontos a kardiológiai kivizsgálás

Bármilyen mellkasi panasz esetén fontos a kardiológiai vizit – kivéve az azonnali ellátást igénylő állapotokat. Ha azonban nem ennyire akut a dolog, a betegnek ajánlatos tájékoztatnia az első találkozáskor az orvost, hogy milyen gyógyszert szed. Ez nagyon fontos, ugyanis a nyugalmi, de különösen a terheléses EKG-t  módosíthatja, bétablokkoló szedése esetén például ezt a vizsgálatot nem is lehet elvégezni – hangsúlyozza dr. Sztancsik Ilona, a KardioKözpont kardiológusa, sportkardiológus, aneszteziológus, intenzív terapeuta. – A megismert panaszok és a kórtörténet alapján is el lehet indulni valamilyen irányban, de általában szükséges elvégeztetni egy nagylabort, a nyugalmi és terheléses EKG-t és egy szívultrahangot is. Az eredményeinek birtokában megszülethet a diagnózis, elindulhat a kezelés. 

Bővebben
Kapcsolódó témák
Ajánlott gyógyszer
KardioKözpont  Szerző: KardioKözpont  kardiológia Megjelenés dátuma: 2022.11.24.
Kérjük, értékeld a cikket!
Hasznos lehet
Hogyan lehet megszabadulni az éjszakai fogfájástól?
Az éjszakai fogfájás nagyon megnehezítheti az elalvást vagy az éjszakai pihenést. A fájdalom enyhítésére vagy csökkentésére szolgáló módszerek a fájdalomcsillapító gyógyszerektől a szegfűszeg...
3 egyszerű gyakorlat a hátfájás megelőzésére
Az íróasztal melletti görnyedéstől az edzőteremben való túlzott megerőltetésig a mindennapi tevékenységeink hátfájáshoz vezethetnek. Hogyan előzhető meg vagy csökkenthető a hátfájdalom?
Tippek a pihentető éjszakai alváshoz a nyári melegben
A magas hőmérséklet gyakran szabotálja az alvásunkat, ami fáradtsághoz és kimerültséghez vezethet. Íme, néhány tipp, mit tehetünk a fülledt éjszakákon.
Fejfájás edzés közben
Fejfájás általában a gyakori, megerőltető edzés közben vagy után jelentkezik, például futás, evezés, tenisz, úszás és súlyemelés. De mi okozhatja?