Mitől lesz nyugodt a babavárás?

Mitől lesz nyugodt a babavárás?

Mitől lesz nyugodt a babavárás?

1 perces olvasási idő
Megjelent: 2022.07.30.
Szerző: Well PR egészséges életmód
Összegyűjtöttünk néhány tanácsot, amelyek segítenek, hogy nyugodtabban, kiegyensúlyozottabban teljen ez a kilenc hónap.

Egy gyermek érkezése izgalmakkal teli időszak, főleg, amikor az első babát várja a család. A bizonytalanság, a stressz, a felesleges idegeskedés azonban sem a kismamának, sem a kisbabának nem tesz jót, ráadásul a félelmek, aggodalmak legtöbbször abból adódnak, hogy a leendő szülők nem rendelkeznek elegendő információval és túl sok a bizonytalanságot erősítő tényező. Mitől lesz nyugodt a babavárás?

Készülj fel testileg és lelkileg is

Egy valóban nyugodt várandósság nem a fogantatással kezdődik, hanem az azt megelőző hetekben-hónapokban.

A lelki ráhangolódás érdekében pároddal beszélgessetek sokat a családalapításról, családbővítésről osszátok meg egymással gondolataitokat, keressetek együtt választ a felmerülő kérdésekre. A nyugodt fogantatás és babavárás egyik legfontosabb feltétele, hogy mindketten életeteknek abban a szakaszában legyetek, amikor nyitottak vagytok azokra a változásokra, amit egy gyermek születése hoz magával.

Az egészségügyi alkalmasság felmérésére a leendő kismamának érdemes nőgyógyászati vizsgálatot, rákszűrést, cytológiai vizsgálatot csináltatni, illetve célzott vér- és vizeletvizsgálattal jó előre kiszűrni, hogy esetleg fennállnak-e a várandósságot veszélyeztető és a fogantatást nehezítő egészségügyi problémák.

A leendő apukának andrológiai szakrendelésre és laborvizsgálatra érdemes bejelentkezni, az első a nemzőképességről, a második az általános egészségi állapotról ad információt.

A felkészülési időszakban a felesleges, illetve mellőzhető gyógyszerek szedését érdemes abbahagyni, természetesen orvosi konzultáció után. Kerülni kell a dohányzást, a dohányfüstöt és az alkoholfogyasztást is.

A tervezett fogamzás előtt három hónappal legcélszerűbb megkezdeni a magzatvédő vitaminok szedését, hiszen kutatások szerint a veleszületett rendellenességek egyharmada védhető ki a folsavtartalmú multivitaminokkal. A 12. hétig mindenképpen, de mai ismereteink szerint a várandósság teljes időtartamában javasolt a magzatvédő vitamin szedése, ugyanis így a koraszülés kockázata is csökkenthető.

Ha esetleg már elmúltál 37 éves, kötelező genetikai tanácsadáson részt venni, és ezt a konzultációt is érdemes már a felkészülés időszakában megtartani. Szakemberek a genetikai tanácsadást azonban már 37 éves kor előtt is javasolják, hiszen az itt kapott információk birtokában sok bizonytalanságot ki tud zárni a leendő anyuka, és kevésbé aggódik a kockázatok miatt.

A legkorszerűbb eljárásokat válaszd

Az orvostudomány olyan rohamosan fejlődik, hogy a vizsgálati módszerek, szűrések egyre részletesebb és pontosabb információkat adnak a kismama és a magzat egészségi állapotáról. Két terhesség között is megjelenhetnek új eljárások, ezért nem érdemes csak a korábbi vizsgálatokat igénybe venni, ha vannak már jóval modernebb lehetőségek.

 

Megbízható forrásokból informálódj, kérdezz orvosoktól, szakemberektől

Természetes, hogy a közösségi média korában a közösségi oldalakon és az interneten igyekeznek tájékozódni a leendő anyukák a rájuk váró 9 hónapról. Mivel azonban a pozitív hírek kevésbé érdekesek, mint a negatívak, ráadásul nem is mindig valós tényeken alapulnak ezek a cikkek, bejegyzések, ezért számos tévhit, félinformáció kering az egyes csoportokban, ami felesleges aggodalmakat kelt a kismamákban. Ha kérdésed van, azokhoz fordulj, akiknek ez a szakmájuk, ezt tanulták hosszú éveken át.

Bátran fordulj orvosodhoz, ne érezd magad kellemetlenül, ha akár többször is felteszed ugyanazt a kérdést. Mindenkinek szüksége van egy olyan biztos pontra ebben a 9 hónapban, aki valós, szakmai tudáson alapulva tud megnyugtatni, segíteni. A hitelesség mellett a bizalom is kiemelkedően számít, hogy nyugodtan várd gyermeked születését.

Iratkozz be felkészítő tanfolyamra. Ezek már online és offline formában is elérhetőek kifejezetten kismamáknak, kispapáknak. Segítségükkel részletesen megtudhatsz mindent a szülésről, babagondozásról, szoptatásról. Erre szakosodott szakemberek magyaráznak el mindent, segítenek felkészülni minden esetre, és természetesen kérdéseidre is választ adnak.

Fontos, hogy a fogantatásra való felkészülést és az azt követő 9 hónapot egy különleges állapotnak fogd fel. Zárd ki a zavaró körülményeket, próbáld meg a benned lévő bizonytalanságot csökkenteni és arra koncentrálni, hogy ez az időszak a nyugodt várakozásról szóljon, tehát a babavárás várandósság legyen és ne terhesség.

Bővebben
Kapcsolódó témák
Well PR Szerző: Well PR egészséges életmód Megjelenés dátuma: 2022.07.30.
Kérjük, értékeld a cikket!
Hasznos lehet
Vetélés – tünetek, okok és megelőzés
A vetélés a terhesség (általában a 20. hét előtti) spontán elvesztése. A terhességek körülbelül 10-20 százaléka vetéléssel végződik. De a tényleges szám valószínűleg magasabb, mivel sok vetélés...
Fejfájás a terhesség alatt: amit tudnia kell
Sajnos fejfájás a terhesség időszakában is előfordulhat. Bár ez a fejfájás lehet, hogy eltér az addig tapasztalttól, a legtöbb terhesség alatti fejfájás nem káros.
Biztonságos-e a vegán étrend terhesség alatt?
A vegán étrendről tudjuk, hogy számos egészségügyi előnnyel jár. Általánosságban elmondható, hogy a növényi alapú étrend csökkentheti a szívbetegségek, az elhízás, a magas vérnyomás és a...
Mit tehetünk memóriaromlás esetén?
Meg lehet-e előzni a memóriaromlást? Mi okozhatja ezt az állapotot? Hogyan könnyítsük meg a mindennapjainkat memóriazavar esetén? Összeszedtük a legfontosabb kérdéseket és válaszokat a...