Hogyan válasszunk jógairányzatot kezdőként?

Hogyan válasszunk jógairányzatot kezdőként?

Hogyan válasszunk jógairányzatot kezdőként?

1 perces olvasási idő
Megjelent: 2022.07.17.
Szerző: doktorGO egészség okosan
A jógának számos fajtája létezik (pl.: ashtanga, bikram, hatha, yin stb.), így nem csoda, ha kezdő jógásként elbizonytalanodunk a választásban. Összeszedtünk néhány tippet azért, hogy el tudd dönteni, melyik a leginkább megfelelő irányzat számodra.

Miért érdemes elkezdeni jógázni?

A rendszeres jógázás jótékony hatással van a testi és a szellemi egészségünkre, többek között:

  • növelheti az erőt, a vitalitást,
  • rugalmasabbá válhatunk tőle,
  • javulhat az egyensúlyunk,
  • csökkenhet a stressz az életünkben,
  • segítheti az ellazulást.

Hogyan válasszunk?

A legfontosabb, hogy olyan jógastílust válasszunk, amely megfelel az edzettségi szintünknek, tudásunknak, valamint érdeklődésünknek, személyiségünknek. Próbáljunk ki különböző óratípusokat, látogassunk el többféle jógaoktatóhoz, hogy megtaláljuk a számunkra leginkább megfelelő stílust, de mielőtt ezt megtennénk, érdemes átgondolni a válaszokat az alábbi kérdésekre:

  • Mi a célod a jógával? Alakformálás és erőnlétjavítás miatt vagy inkább az elcsendesedés és a szellemi fejlődés miatt szeretnél elkezdeni jógázni? Ha erőteljesebb ászanákra vágysz, válaszd inkább a power jógát, az Ashtanga-t vagy a Bikram jógát, de mindig figyelj a fokozatosságra, mértékletességre.
  • Van-e valamilyen sérülésed vagy egyéb egészségügyi problémád? Kezdj inkább egy olyan órával, amelynek lassabb a dinamikája és segít a testedre való összpontosításban. Ilyenkor az Iyengar vagy a Hatha jóga is jó választás lehet.
  • Inkább a jógafilozófia érdekel? Amennyiben inkább a spirituális gyakorlás,a filozófia vagy a meditáció érdekel, érdemes kipróbálnod a Kundalini jógát.
  • Várandós vagy? Ebben az esetben válaszd inkább a kismama jógát az egyéb irányzatok helyett, ez ugyanis egy remek módja annak,  hogy fitt és egészséges maradj a szülés előtti időszakban.   

Kezdés előtt

Bármely irányzatot is választjuk, egészségügyi probléma vagy sérülés esetén, minden esetben konzultáljunk a kezelőorvosunkkal, mielőtt elkezdünk jógázni.

Bővebben
Kapcsolódó témák
doktorGO Szerző: doktorGO egészség okosan Megjelenés dátuma: 2022.07.17.
Kérjük, értékeld a cikket!
Hasznos lehet
Mit jelent az öngondoskodás?
Az öngondoskodás sokak szerint felesleges, vagy csak megfeledkeznek róla. Valójában a szerepük kulcsfontosságú, hiszen ezek a tevékenységek nagyon fontosak a testi és lelki egészség megóvása...
10 otthoni módszer a korpa ellen
A korpát, vagyis a viszkető, fehér darabokat a fejbőrön mindenki ismeri, sokszor okozhat kellemetlenséget. A világ lakosságának közel 50%-a életében legalább egyszer megtapasztalja.
Valóban frissebb a holnap az új Myrkl étrend-kiegészítővel? Kipróbáltuk!
Semmiképp sem szeretnénk az alkoholfogyasztást népszerűsíteni, mindössze egy hétvégi vacsora közbeni könnyed koccintás tapasztalatait osztjuk meg cikkünkben egy szubjektív beszámoló formájában.
Mit tehetünk memóriaromlás esetén?
Meg lehet-e előzni a memóriaromlást? Mi okozhatja ezt az állapotot? Hogyan könnyítsük meg a mindennapjainkat memóriazavar esetén? Összeszedtük a legfontosabb kérdéseket és válaszokat a...