Hogyan mossunk, ha valaki beteg a családban?
Hogyan mossunk, ha valaki beteg a családban?
Használjunk gumikesztyűt!
Érdemes gumikesztyűt felvennünk, mielőtt hozzáérünk a beteg szennyeséhez. Dobjuk azokat ki, miután betöltöttük a ruhákat a mosógépbe, majd alaposan mossunk kezet.
Tisztítsuk és fertőtlenítsük!
A mosás után, használjunk a ruhákra fertőtlenítő szereket, de figyeljünk arra, hogy tartsuk be a használati utasítást. Töröljük le, ha szükséges, vagy hagyjuk elpárologni a ruhaneműkről a speciális oldatokat.
Fertőtlenítsük a szennyeskosarat is!
Fertőtlenítsünk minden olyan felületet, amellyel érintkezett a beteg ruhája (pl. szennyeskosarat, polcot, stb.)
Használjunk fertőtlenítő szereket!
Használjunk olyan készítményeket mosásnál, amelyek antibakteriális, vírusölő hatással rendelkeznek.
Ne rendezgessük a szennyeskosarat!
Lehet, hogy helytakarékosságból jó ötlet lenne kicsit átforgatni a szennyeskosarat, de ha a beteg ruhái is benne vannak, nem érdemes ezt megtenni, hiszen a baktériumok ilyenkor a levegőbe kerülhetnek.
Keverjük vagy ne?
Ha betartjuk a fenti lépéseket, akkor nem muszáj különválogatni a beteg, illetve a nem beteg személyek ruhaneműit, de azért arra figyeljünk, hogy a magasabb hőfokot igénylő szennyest (pl. törölközők) külön mossuk.
Használjuk a magas hőfokot!
Válasszuk ki a ruha legmagasabban hőfokán mosható programot, és mossuk azon, így biztosan elpusztulnak a ruhákon lévő baktériumok.
Ne töltsük túl!
Alapesetben is fontos, hogy a ne töltsük túl a mosógépet, hiszen a ruháknak helyre van szükségük ahhoz, hogy megfelelően kitisztuljanak, ám betegség esetén még inkább fontos, hogy elegendő helyük legyen a mosógépben.
Tisztítsuk meg a mosógépet is!
Nemcsak a ruhákat, hanem a mosógépet is érdemes kitisztítani akkor, ha beteg ember van a családban. Könnyű dolgunk van, ha a mosógépen van külön tisztítóprogram, ám ha nincs, tegyünk be egy mosást „üresen”, és használjunk ilyenkor fertőtlenítőt a tisztításra.
Írta: S.J, újságíró, Forrás: How to Disinfect Your Laundry When Someone’s Sick (WebMD)