doktorGO cikkei

A doktorGO szakértői azért dolgoznak, hogy a laikusok számára gyors és hiteles információt nyújtsanak egészségmegőrzéssel, betegségekkel, illetve azok megelőzésével kapcsolatban.

Tanácsos-e a parlagfű allergiát parlagfűvel kezelni?
2022.06.04. 17:25
Sokakat elbizonytalanítanak az évről évre megjelenő, magukat „természetes” módszerként hirdető megoldások az allergia kezelésére. Ennek egyik szélsőséges példája, amikor az allergiás számára annak a növénynek, vagy a főzetéből készített tea, lekvár rendszeres fogyasztását javasolják, amire allergiás. De vajon valóban javasolt-e ez a módszer?
Tüdőfibrózissal összefüggő ritka betegségek
2022.05.22. 16:10
Napjainkban több mint 6000 ritka betegség létezik, amelyek 80%-a genetikai okokra vezethető vissza. Ennek ellenére az alapbetegségek gyakran átlagos tünetei miatt sokszor akár négy évbe is telhet egy ritka betegség pontos diagnózisának felállítása. A tüdőfibrózis egy ritka, a légutak közötti szöveteket érintő tüdőbetegség, amely különböző alapbetegségekben jelentkezhet, melyek ezek?
Mérgező növények a kertben
2022.05.19. 15:45
Egyes növények elviselhetetlen viszketést, bőrirritációt, sérülést vagy akár súlyosabb egészségügyi problémát is okozhatnak, ezért érdemes körültekintőnek lennünk a természetben vagy akár kertünkben, otthonunkban.
Hogyan diagnosztizálható az SMA?
2022.04.29. 07:00
Nagyon fontos, hogy az SMA-t minél korábban diagnosztizálják, és a kezelést minél hamarabb elkezdjék, mert az elérhető génterápiának köszönhetően meg lehet állítani a mozgatóidegsejtek visszafordíthatatlan pusztulását és a betegség előrehaladását. Milyen lehetőségeink vannak a szűrésire?
Milyen változásokra számíthat a stroke-on átesett beteg?
2022.04.13. 20:10
Magyarországon a stroke a harmadik leggyakoribb halálok és az egyik leggyakoribb rokkantságot okozó betegség, melynek előfordulása az életkor előrehaladtával folyamatosan nő. Milyen változásokra számíthat a stroke-on átesett beteg?
Az apai életkor is számít a születendő gyerek egészségénél
2022.04.08. 15:00
Arról már sok kutatás született, hogy az édesanyák életkorának növekedése miatt milyen betegségek alakulnak ki gyakrabban az utódokban. Sajnos hajlamosak vagyunk elfeledkezni arról, hogy egy gyermek egészsége genetikailag csak 50 százalékban múlik az anyán, a másik 50% az apától származik, így a genetikai betegségek esetében legalább olyan fontos az apai kockázatok felmérése is.
5 tipp, hogy a politika ne tegye tönkre a kapcsolataidat
2022.03.29. 14:05
Kellemetlen percek a vasárnapi ebéd közben? Feszült pillanatok a baráti összejöveteleken? Elharapott mondatok a munkahelyen a kávégép mellett? Zákányi Lili szociológus, képzésben lévő család- és párterapeuta a Mindennapi Pszichológia Magazinnak 5 tippet adott az ilyen esetek kezelésére.
Milyen hatása van a szervezetünkre az óraállítás?
2022.03.26. 19:00
Március utolsó vasárnapja érkezik, s vele együtt a nyári időszámítás, amely október utolsó vasárnapjáig tart. A SomnoCenter, az Alvászavar Központ szakértőjét, Dr. Szakács Zoltán neurológust, főorvost, szomnológust kérdeztük az óraállítás egészségügyi hatásairól.
A legjobb speciális menüt is kínáló hazai éttermek
2022.03.12. 20:15
Lisztérzékeny vagy? Vegán étrendet követsz? Vagy esetleg a laktózintolerancia nehezíti meg a választást az éttermekben? Összeszedtük a legjobb speciális menüt kínáló hazai éttermeket.
Összefoglaló a COVID-vakcinákról
2022.03.06. 07:35
Számos információ kering a koronavírus elleni vakcinákkal kapcsolatban, ezért összeszedtük a legfontosabb tényeket az öt COVID-19 elleni oltóanyagról.