Hogyan hidratáljuk megfelelően a bőrünket?

Hogyan hidratáljuk megfelelően a bőrünket?

Hogyan hidratáljuk megfelelően a bőrünket?

1 perces olvasási idő
Megjelent: 2022.11.23.
Szerző: Dermatica bőrgyógyászat
A külső és belső hidratálás különösen fontos -többek között - a hónapok óta tartó rendszeres fertőtlenítés miatt. Hogyan tegyük meg mindezt?

A belső hidratálás érdekében a napi 2.5 liter folyadék elkortyolására kell törekedni, a külső hidratálás pedig leginkább kézkrémekkel valósulhat meg. – magyarázta Dr. Rózsa Annamária, a Dermatica bőrgyógyásza.

A megelőzésben és már a kezelésben is elengedhetetlen a hidratáló készítmények használata, amelyeket nem csak a tenyérre, de a kézfejre és a körmökre is ajánlott kenni, hiszen ezek a területek is kiszáradhatnak. Nem csak reggel és este ajánlott a kézkrémezés, de minden kézmosás után is.

Milyen terméket érdemes választani?

A bőrgyógyász szerint két fő összetevő van, amely igazán fontos ezekben a készítményekben:

  • Az emollientek olyan anyagok, amelyek miatt kenhetőbbé válik a krém, és amelyek puhítják, nyugtatják a bőrt. Ezek az anyagok rövidtávon hatnak:  javítják a bőr állapotát közvetlenül az alkalmazás után. Sok emollientnek elzáró és vízmegkötő tulajdonsága is van, vagyis hidratálnak is egyben. Ide tartoznak például az olyan összetevők, mint:
    •  a lanolin,
    • a jojoba olaj,
    • a squalene (ami egy, a bőr által termelt faggyúban is megtalálható természetes olaj).
       
  • A másik fontos összetevő a vízmegkötők csoportja, amely a bőr környezetéből köti meg a vizet, így hidratál. Ilyenek például:
    • a glicerin,
    • a hialuronsav,
    • a sorbitol,
    • a tejsav
    • a karbamid.

Erős kiszáradás esetén érdemes lehet gazdagabb, kakaó- vagy sheavajas kézkrémeket választani. 

Bőrbetegség esetén forduljunk orvoshoz

A hidratálás bőrbetegség esetén gyakran speciális, bőrgyógyász által javasolt készítményekkel ajánlott, ebben kérjük szakember segítségét.

Dermatica Szerző: Dermatica bőrgyógyászat Megjelenés dátuma: 2022.11.23.
Kérjük, értékeld a cikket!
Hasznos lehet
Mikor kell hepatológushoz és mikor gasztroenterológushoz fordulni?
Hepatológia és gasztroenterológia – talán nem mindenki számára világos fogalmak. Ugyanazzal foglalkozik a gasztroenterológus, mint a hepatológus? Milyen problémával lehet az egyes szakorvosokhoz...
Az alacsony magnéziumszint bizonyos betegségek kockázatához vezethet?
A magnézium kulcsfontosságú ásványi anyag, amely a jobb alváshoz, a szorongás enyhítéséhez és a szív egészségének javulásához kapcsolódik. A European Journal of Nutrition folyóiratban megjelent...
Miért érdemes kipróbálni az állítható magasságú íróasztalt?
A járvány elindította az otthoni munkavégzés optimalizálására irányuló törekvést. A hátfájás minimalizálása és a termelékenység maximalizálása érdekében érdemes lehet kipróbálni az állítható...
Miért érdemes lábujj jógázni?
A láb az alap, miközben sétál, fut, ugrál, és mindennapi tevékenységeit végzi. Tekintettel a rájuk nehezedő nyomásra nem szokatlan, hogy a lábak elnehezednek, mely során fájdalmat is észlelhet. Ha...