
Hogyan fertőtlenítsük a mobiltelefonunkat?
Hogyan fertőtlenítsük a mobiltelefonunkat?
1 perces olvasási idő
Megjelent: 2021.12.18.
Szükséges-e tisztítani a mobiljainkat? Ha igen, milyen szereket használjunk? Mire figyeljünk a tisztításkor? Összeszedtünk hét tippet, ami megkönnyíti a mobiltelefonok tisztán tartását.

Erről olvashatsz a cikkben
A mobiltelefonok nélkülözhetetlenek mindennapi életünkben, hiszen szinte mindenhol nálunk vannak a nap folyamán. Fontos azonban tudni, hogy kiváló táptalajként szolgálhatnak a baktériumok elterjedéséhez, ezért nagyon fontos, hogy figyeljünk azok tisztán tartására. Hogyan tegyük mindezt?
Mire figyeljünk a mobiltelefon tisztításánál?
- Kerüljük a veszélyes tisztítószerek használatát.
- Mobiltelefonjaink tisztításához nem kell ugyanazokat a vegyszereket használni, amit az üveg, illetve műanyag felületek tisztítására alkalmazunk.
- Ne használjunk fehérítő vagy fémet tartalmazó tisztítószereket, ezek ugyanis károsíthatják mobiljainkat.
- A csiszolóanyagot tartalmazó tisztítószereket (pl. csempetisztítók) is kerülni kell, ezek ugyanis károkat okozhatnak az ujjlenyomat olvasó felületen.
- Kerüljük a permetező tisztítószerek, aeroszolos spray-k használatát.
Milyen szereket NE alkalmazzunk a mobiljaink tisztítására?
- Kézfertőtlenítő
- Ablaktisztító
- Alkohol
- Sminklemosó
- Mosogatószer
- Krémszappan
- Ecet
Mit használhatunk?
- 70%-os Etanol és izopropil alkohol tartalmú szereket
- Hipoklórsavat
Hogyan tisztítsuk?
- A tisztításhoz használjunk puha, szöszmentes, mikroszálas törlőkendőt. Kerüljük a papírzsebkendő, papírtörlő vagy egyéb hasonló termékek használatát, ezek ugyanis maradandó károsodást okozhatnak a mobiljaink felületén.
- Kapcsoljuk ki a készüléket.
- Tisztítsuk meg a mobilunkat a fertőtlenítővel átitatott törlőkendővel - a törlőkendő mindig legyen kicsavarva, ezzel elkerülhetjük, hogy felesleges folyadék kerüljön a készülékre.
- Figyeljünk rá, hogy a csatlakozási pontokat ne érintsük a tisztításkor. amennyiben mégis szösz vagy bármilyen egyéb szennyeződés került a nyílásokba, távolítsuk el azokat ragasztószalag segítségével.
Fontos! Bár napjainkban egyre inkább elterjedtek a vízálló készülékek, mégis érdemes inkább a fertőtlenítőszerrel és kendővel való tisztítás a vízzel történő lemosás helyett.
Figyeljünk a higiéniára!
- Ne tegyük le sehova a mobilunkat nyilvános helyen (pl. asztal, mosdókagyló széle, stb.)
- Alaposan mossunk kezet, mielőtt a kezünkbe vennénk a készüléket.
- Amennyiben nyilvános helyen voltunk (pl. bevásárlás, étterem), használjunk kézfertőtlenítő szert, mielőtt kezünkbe vennénk a mobilunkat.
Forrás: How to Clean Your Cell Phone

Kapcsolódó témák
Szerző:
doktorGO egészség okosan
Megjelenés dátuma: 2021.12.18.
Kérjük, értékeld a cikket!

Hasznos lehet

Emlőszűrés
A mellrák szűrésére a mammográfiás vizsgálat és az emlő tomoszintézis alkalmazható. Mikor, melyik vizsgálat javasolt? Mi a különbség a két diagnosztikai eljárás között?

Hemokromatózis
A hemokromatózis Európában a leggyakoribb örökletes genetikai rendellenesség, amely során a szervezetben elraktározódó vas súlyos szervi-, szöveti károsodáshoz vezethet, ha nem észlelik, és nem...

Nyelészavar
A nyelészavart kiválthatja átmeneti, ártalmatlan ok, de súlyos betegség is állhat a hátterében, így a panaszt minden esetben komolyan kell venni. Mit tehetünk ellene?

Befagyott váll szindróma
A vállízület fokozódó fájdalommal és mozgásbeszűküléssel járó panaszai mögött gyakran az ízületi tok és a szalagrendszer krónikus gyulladásával, heges megvastagodásával járó kórkép áll. Milyen...