
Hogyan kerüljük el a stresszt a szoptatás időszakában?
Hogyan kerüljük el a stresszt a szoptatás időszakában?
1 perces olvasási idő
Megjelent: 2023.01.24.
A stresszt el kell kerülni a szoptatás alatt, mert az az anyatej csökkenéséhez, vagy elapadásához vezethet. Ennek érdekében a kismama vegye igénybe a család és a barátok segítségét, és szánjon időt egy kis pihenésre, kikapcsolódásra.

Erről olvashatsz a cikkben
Az első gyermek megszületésével teljes életmódváltozás következik be a család életében, de legfőképp az édesanya mindennapjai borulnak fel. A szülés után hormonváltozással járó hangulatingadozás, kezdő szülőknél a baba kielégítésével, a mindennapi teendők ellátásával kapcsolatban szorongások léphetnek fel.
Ha van már egy gyermek, lelkiismeret furdalása lehet az édesanyának, aki nem tud már annyit foglalkozni csemetéjével. A dolgozó anyáknál még tovább mélyítheti a feszültséget, ha a munka közben még etetni is kell. Könnyen stresszes állapotba kerülhet a mama, mely károsan befolyásolja a szoptatást, a tejmennyiség csökkenéséhez vezethet, amely további stresszt okoz. Előfordulhat, hogy a tej elapad.
Hogyan kerüljük el a stresszt?
- Nagyon sokat segíthetnek a családtagok, barátok, akiket az anyuka bevonhat a mindennapi teendők ellátásba.
- Egyszerre csak egy dologba kezdjünk bele, és az elején kérjünk segítséget a háztartás ellátásához.
- A dolgozó édesanyáknak ajánlott az elektromos mellpumpa beszerzése, használata gyorsabb és kényelmesebb, mint a kézi fejés.
- A szoptatás helyét úgy ajánlott megválasztani, hogy kényelmes legyen és ne zavarjon senki, közben az édesanya is ellazulhat.
- Sokszor relaxáljunk, pihenjünk, hallgassunk kellemes zenét, vagy olvassunk egy jó könyvet.
- Mikor a kicsi alszik, akkor próbáljon az anyuka is pihenni, vagy a nagyobb gyermekkel játszani.

Kapcsolódó témák

Azonos szerv gyakori betegségei
Szerző:
doktorGO egészség okosan
Megjelenés dátuma: 2023.01.24.
Kérjük, értékeld a cikket!

Hasznos lehet

Csontdaganat
A rosszindulatú csontdaganat, a „csontrák” a csontszövet malignus sejtburjánzása révén alakul ki. Vegyük sorra, mit érdemes tudni a rosszindulatú csontdaganatokról.

Pajzsmirigy ultrahang vizsgálat
Mit vizsgál a pajzsmirigy ultrahang? Mikor javasolt a vizsgálat? A leggyakoribb kérdések és válaszok a pajzsmirigy ultrahanggal kapcsolatban.

Teniszkönyök
A teniszkönyöknél érezzük a könyökben a fájdalmat, de a kiváltó ok valójában máshol van. Nézzük, mi ennek az oka és mi az, ami valóban segíthet!

ADHD
A figyelemhiányos hiperaktivitási zavar (attention deficit hyperactivity disorder) típusától függően szerteágazó tüneteket okozhat, ami jelentős mértékben zavarhatja a mindennapjainkat. Hogyan...