Úti patika - Mit érdemes az utazótáskába pakolni?

Úti patika - Mit érdemes az utazótáskába pakolni?

Úti patika - Mit érdemes az utazótáskába pakolni?

1 perces olvasási idő
Megjelent: 2022.08.22.
Szerző: Dr. Kósa Krisztina belgyógyász
Nyáron, amikor hosszabb nyaralásra indulunk igyekszünk minden eshetőségre felkészülni, ha valami nem kívánt egészségügyi probléma lép fel. De mit érdemes az utazós gyógyszeres táskába pakolni, mire érdemes felkészülni?

Napégés

A legnagyobb körültekintés ellenére is előfordulhat, hogy a nyári melegben az erős UVA és UVB sugárzások eredménye képen napégést szenved valaki. A legfontosabb a napégés megelőzése, így nem maradhat otthon a bőrtípushoz illő magas faktorszámú (SPF30, SPF50) naptej, egész napos sportolás esetén (kerékpár, evezés) az UV szűrős ruházat, fejkendő/kalap. Napégés esetére, pedig a tüneteket csillapító krémek, balzsamok javasoltak.

Fájdalomcsillapító

Ha már a napégésre és annak megelőzésére felkészültünk, ne feledkezzünk meg a napszúrásról, mely miatt kellemetlen fejfájás alakulhat ki. Ilyenkor a bőséges folyadékfogyasztás mellett jó, ha van nálunk fájdalomcsillapító. De egyéb mozgásszervi panaszok, menstruációs görcsök esetén is érdemes tartani az úticsomagunkban fájdalomcsillapító, valamint görcsoldó készítményeket.

Megfázás elleni szerek

Legyen bármilyen meleg, a mindennapos klíma használat mellett nyáron sem ritkák a megfázásos betegségek. Emiatt, hogy nyaralásunk ne erről szóljon érdemes magunkkal vinni torokfertőtlenítőt, orrsprayt, kombinált hatóanyag tartalmú meleg italporokat, lázmérőt, lázcsillapítót.

Bőrsérülések

Különösen kisgyermekes családoknál fontos, hogy kisebb sérülések esetén legyen nálunk sebfertőtlenítő, sebtapasz és némi kötszer.

Allergia elleni szerek

Ha itt a nyár, itt az allergiaszezon. Ismert allergiás betegeknek nem maradhatnak ki gyógyszeres csomagból az antihisztaminok, szemviszketés elleni szemcseppek, allergiás orrdugulás elleni orrsprayk, valamint az allergiás asztmások esetén a légzéskönnyítő gyógyszerek.

Rovarcsípés

A kellemetlen viszkető, égő rovarcsípésekre érdemes antihisztamin tartalmú krémet magunknál tartani.

Hányinger elleni és hasmenés elleni gyógyszerek

Sajnos sokan nem viselik jól a hosszú autóutakat, főleg nyári meleg idején, mely miatt jó, ha van nálunk hányinger csökkentő gyógyszer, mely nagyban hozzájárul a panaszok csökkentéséhez. Leginkább távoli országokba történő utazás során kóstolt szokatlan ételek, ottani csapvíz fogyasztás esetén gyakran alakulhat ki hasmenés, mely miatt szerencsés, ha csomagoltunk probiotikumot.

Bővebben
Kapcsolódó témák
Szerző: Dr. Kósa Krisztina belgyógyász Megjelenés dátuma: 2022.08.22.
Kérjük, értékeld a cikket!
Hasznos lehet
Mit tehetünk memóriaromlás esetén?
Meg lehet-e előzni a memóriaromlást? Mi okozhatja ezt az állapotot? Hogyan könnyítsük meg a mindennapjainkat memóriazavar esetén? Összeszedtük a legfontosabb kérdéseket és válaszokat a...
Terhességi diabétesz
Hogyan ismerjük fel? Miért fontos a kezelése? Gyógyítható-e a terhességi diabétesz?
Szemviszketés
Ha van érzés, amit nehéz enyhíteni, az a viszkető szem. Az alábbiakban ennek 6 leggyakoribb kiváltó okát gyűjtöttük össze a Tipton Eyeworks szakértőjének segítségével.
Májrák
Van-e jellegzetes tünete a májráknak? Mi hajlamosíthat a kialakulására? Hogyan diagnosztizálható? Kérdések és válaszok a májdaganatról.